Перейти до основного вмісту

Раді вітати на сторінці кафедри екології, ди ми познайомимо із історіями успіху наших випускників різних освітніх рівнів. 

Заповнити Картку випускника-еколога 

foto-tymchuk

Тимчук Катерина Юріївна

У 2004 Закінчила коледж БДМУ за спеціальністю «Лікувальна справа» та здобула кваліфікацію фельдшера. З 2004 по 2008 навчалася в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на біологічному факультеті за спеціальністю «Біологія» та здобула кваліфікацію спеціаліста. У період 2015-2017 рр. навчалася в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, інститут біології, хімії та біоресурсів за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» де здобула кваліфікацію магістра – другий рівень вищої освіти «Еколог, викладач вищого навчального закладу» (диплом з відзнакою).

У 2021 році закінчила навчання в аспірантурі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, в Інституті біології, хімії та біоресурсів за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища», успішно захистила дисертацію на тему: «Артроподоіндикація деструктивних соціальних та агровиробничих впливів на екологічні системи», спеціальності 101 Екологія і здобула ступінь доктора філософії. Науковий керівник – д-р. біол. наук, проф., завідувач кафедри екології та біомоніторингу Федоряк Марія Михайлівна. Захист відбувся 23 грудня 2021 року на засіданні спеціалізованої вченої ради при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара на кафедрі зоології та екології (м. Дніпро).

З 2013 р. працює асистентом на кафедрі медичної біології та генетики Буковинського державного медичного університету. Є автором та співавтором понад 50 наукових і навчально-методичних праць. Викладає навчальні дисципліни: «Медична біологія та молекулярна біологія», «Біологія з основами генетики» для вітчизняних студентів спеціальностей «Медицина», «Стоматологія», «Фармація, промислова фармація». Відповідальна на кафедрі за підготовку студентів до складаення ЄДКІ, Етап 1 КРОК 1. для спеціальності «Медицина». Діловод кафедри.

Підвищення кваліфікації

2019 Довгострокове підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти на базі НМУ ім. О.О.Богомольця. тривалістю 142 академічних годин (4,5 кредити ECTS) і набрала 189 балів з 200 максимально можливих (посвідчення № ДНП 19340).

2018 Стажування у Польші, м. Краків на базі Економічного університету з 8 січня по 26 січня 2018 року «Нові інноваційні методи навчання» (110 годин).

2024 Онлайн-стажування у Польші, м. Варшава на базі Collegium Civitas (16 вересня -25 жовтня 2024 року).  XV cпецкурс за темою: Іртернаціоналізація вищої овіти тривалістю

180 академічних годин (6 ECTS).

Міжнародний досвід

2019 Участь у роботі XVІІ Міжнародної конференції рідкісних захворювань «Не пропустіть рідкісне захворювання» у м. Сероцьк, Республіка Польща (27-30 червня 2019 року).).

2017 Візит до університетської клініки «Мотол» (м. Прага, Чеська республіка), яка є сучасним медичним закладом з широким профілем діяльності (3-4 листопада 2017 року).

Особисті нагороди

2018 Грамота Буковинського державного медичного університету за сумлінну працю, високу педагогічну майстерність, вагомий особистий внесок у підготовку провізорів та фармацевтів (м. Чернівці).

2017 Подяка Буковинського державного медичного університету з за добросовісну працю, активну життєву позицію, виховну роботу молодого покоління.

foto_buzhdyhan

Буждиган Оксана Ярославівна

випускниця кафедри екології та біомоніторингу 2005 р.

У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Застосування мережевого рольового аналізу для побудови та оцінки трофічних мереж пасторальних екосистем» за спеціальністю 03.00.16 – екологія. Ступінь кандидата біологічних наук присуджено 8 жовтня 2008 року, диплом ДК №048272.

У 2009 р. Буждиган Оксана нагороджена Грамотою НАН України за друге місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт молодих вчених України. 

У 2010 р. стає переможницею Академічної програми Фулбрайт (Fulbright Faculty Development Program), у 2011 р. – науковець по обміну в Odum School of Ecology та Faculty of Engineering, University of Georgia, USA (2011-2012). 

У 2019 р. захистила дисертацію на тему: «Визначення механізмів порушення функціонування екосистем на основі ENA- та SEM-моделювання» на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук (03.00.16 - екологія).

З 2021 р. старший науковий співробітник Institut für Biologie Freie Universität Berlin.

 

brushnivska

Брушнівська Людмила Василівна

Рік завершення навчання – 2004.

Народилася 23.09.1982 року у с. Задубрівці Снятинського району Івано-Франківської області. Протягом 1999 – 2004 років навчалася на біологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, де здобула повну вищу освіту за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища». Впродовж 2006-2009 років була  здобувачем кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 2010 році на спеціалізованій вченій раді Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича захистила кандидатську дисертацію на тему: «Структура угруповань павуків (Аraneae) як індикатор техногенного забруднення урбоекосистем (на прикладі м. Чернівці)». Цього ж року рішенням президії Вищої атестаційної комісії України присуджено науковий ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.16 – екологія. 

З 2006 року працює на державній службі, працювала на різних посадах природоохоронної сфери у Державному управлінні екології та природних ресурсів у Чернівецькій області та Державній екологічній інспекції у Чернівецькій області. На даний час очолює відділ державного екологічного нагляду (контролю) водних ресурсів, тваринного світу та біоресурсів Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Чернівецькій області Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

Сфера наукових інтересів: екологічний моніторинг і біоіндикація, збереження біологічного різноманіття, екологічна безпека.

foto_lakusta

Лакуста Оксана Миколаївна

Рік завершення навчання – 2011.

Народилася 17 січня 1990 року в смт. Лужани Кіцманського району Чернівецької області. З 1996 р. по 2006 р. навчалася в Лужанському ЗНЗ І-ІІІ ст. імені В. Орелецького, отримала атестат з відзнакою. За період навчання брала активну участь в науковій, навчальній та громадській діяльності. Зокрема, була переможцем у районних та обласних олімпіадах з біології, екології, економіки, географії, української мови, а також районних, обласних, всеукраїнських конкурсах науково-дослідних робіт, за що неодноразово була нагороджена путівками в табір «Юннат» (м. Київ, НЕНЦ). В 10 та 11 класах за перемогу в конкурсі-захисті науково-дослідних робіт ім. І. Павлюк отримувала іменну стипендію.

2003-2006 рр. – слухач Буковинської Малої Академії Наук. У 2006 р. на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідних робіт членів МАН отримала диплом ІІІ ст.

2006-2011 рр. – студентка Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича (кафедра екології та біомоніторингу). За період навчання брала активну участь в науково-дослідній та громадській діяльності. Брала участь в конференціях, злетах, тренінгах, конкурсах. Так, у 2008 році здобула перемогу у Другому Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України», ініційованого першою леді України – Катериною Ющенко. 

З 2007 по 2011 рр. очолювала студентську організацію «ЕКОС», за участі якої проведено низку заходів, круглих столів, конкурсів, тренінгів, зустрічей, акцій екологічного спрямування.

У червні 2011 р. отримала диплом магістра екології з відзнакою. Поступила в аспірантуру і захистила дисертацію на тему: «C:N:P-стехіометрія річкових екосистем» та здобула науковий ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.16 – «Екологія».

2012-2017 рр. – керівник гуртків в Чернівецькому обласному та міському центрах еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Будучи керівником наукових робіт, отримано низку нагород за перемоги в міських, обласних та національних конкурсах.

З 2017 р. стала співробітником Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України (на посаді судового експерта).

Є автором та співавтором 26 наукових праць, у тому числі: 2 монографій, 7 статей (6 – у вітчизняних фахових виданнях, 1 – у зарубіжному виданні), 1 навчального посібника, 16 матеріалів наукових і науково-практичних конференцій. 

Наразі – завідувач сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Чернівецького НДЕКЦ МВС України.

Гунчак Михайло Володимирович

Довідка: рік завершення навчання в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича – 2017 р.

Місце роботи: Чернівецька філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», директор; Українська науково-дослідна станція карантину рослин Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України, провідний науковий співробітник – за сумісництвом. Кандидат сільськогосподарських наук.

Народився 23.02.1994р. в м. Чернівці. У 2013-2018 роках працював в Українській науково-дослідній станції карантину рослин Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України на посадах фахівця-економіста, молодшого наукового співробітника, наукового співробітника та старшого наукового співробітника, де займався розробкою та дослідженням систем захисту плодових культур, в тому числі біологічних систем захисту; проведенням державних випробувань засобів захисту рослин та вивченням економічної ефективності застосування засобів захисту рослин та елементів їх живлення.

У 2014-2017 роках навчався в аспірантурі Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України, де досліджував процеси детоксикації пестицидів, їх фізико-хімічні властивості та оцінював ризики застосування пестицидів за агроекотоксикологічним індексом.

У 2018-2020 роках працював головою Чернівецького обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, метою роботи якого є покращення житлових умов сільських мешканців шляхом надання державних пільгових кредитів. 

З 2021 року – директор Чернівецької філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», яка є єдиною в області науковою установою, що вивчає питання збереження, відтворення та охорони родючості ґрунтів, здійснює ведення державного моніторингу стану земель, працює в напрямку поліпшення якості сільськогосподарської продукції та сировини;досліджуєпроцеси зменшення деградації ґрунтів та раціонального використання природних ресурсів.

Під керівництвом Гунчака М.В. установа значно посилила наукову роботу, патентно-видавничу діяльність, що дозволило вийти на лідерські позиції серед установ системи державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» за рівнем наукової діяльності. Також за сприяння Гунчака М.В. налагоджено тісну співпрацю установи з науковими установами Молдови та Румунії. Автор понад 60 наукових праць, з них 7 патентів на корисні моделі та 5 науково-практичних рекомендацій. Постійний учасник та спікер Міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій, семінарів, нарад та виставок. Нагороджений грамотами та подяками профільних установ.

mylenka

Миленька Мирослава Миронівна

Рік завершення навчання – 2005.

Народилася 11.03.1983 року у місті Івано-Франківську. Впродовж 2000 – 2005 років навчалася на біологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища», де здобула диплом магістра з відзнакою.  У 2006-2009 рр. навчалася в аспірантурі ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”, ще до завершення якої у 2009 році на Вченій раді Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара захистила кандидатську дисертацію на тему “Біоіндикаційна оцінка екологічного стану Бурштинської урбоекосистеми”, здобувши науковий ступінь кандидати біологічних наук за спеціальністю 03.00.16 – екологія. У 2012 році присвоєне вчене звання доцента кафедри біології та екології. Впродовж 2011-2015 рр. працювала заступником директора з наукової роботи Інституту природничих наук ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”, а з 2018 року очолює кафедру біології та екології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 

У науковому доробку понад 50 статей у вітчизняних і закордонних виданнях, у тому числі тих, які індексуються у Scopus та Web of Science. Є співавтором однієї монографії і низки навчально-методичних матеріалів. За час роботи у Прикарпатському національному університеті була керівником восьми екологічних проектів (науково-дослідних робіт), у тому числі стратегічного й еколого-планувального характеру, які виконувалися на замовлення як органів місцевого самоврядування, так і Міністерства освіти і науки України і Міндовкілля; виконавець міжнародних проєктів і грантових програм. Під керівництвом Мирослави Миленької виконуються 4 дисертаційні дослідження і захищено одну дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук. Є членом науково-технічних рад Карпатського національного природного парку, Природного заповідника «Горгани», Галицького національного природного парку. Очолює Івано-Франківський обласний осередок ГО «Всеукраїнська екологічна ліга»

Сфера наукових інтересів: екологічний моніторинг і біоіндикація, природозаповідання і збереження біологічного різноманіття, екосистемні послуги й етнічна екологія.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності